ВЕКТОРНІ ВЕЛИЧИНИ У ФІЗИЦІ
[ · Скачати дистанційно () ]04.02.2013, 19:29
УРОК 3/3, ВЕКТОРНІ ВЕЛИЧИНИ У ФІЗИЦІ

Мета уроку: навчити учнів застосовувати знання з математики в процесі вивчення фізики; закріпити вміння виконувати дії над векторами.

Тип уроку: комбінований урок.

План викладу 1. Векторні величини. нового матеріалу:

2. Дії з векторними величинами.

3. Проекції векторної величини на осі координат.

4. Зв'язок проекцій переміщення тіла з його координа​тами.

Перевірка знань

Самостійна робота № 1 «Абетка кінематики».

Виклад нового матеріалу

1. Векторні величини. На попередньому уроці учні вже познайомили​ся з фізичною величиною, що характеризується напрямом і числовим значенням (модулем). Це — переміщення s .

Фізичні величини, що характеризуються напрямом і числовим значенням (модулем), називаються векторними величинами.

Далі необхідно привернути увагу учнів до того, що модуль векторної величини не завжди є довжиною,— наприклад, модуль швидкості вимірюється в метрах за секунду.

На кресленнях векторні величини зображують за допомогою стрілок: напрям стрілки показує напрям фізичної величини, а довжина стрілки пропорційна модулю цієї величини. Векторні величини позначають так

само, як і вектори, — літерою зі стрілкою над нею. Модуль векторної ве​личини позначають тією самою літерою, але без стрілки.
Категорія: 10 клас | Додав: Sergiy9325 | Теги: конспекти 10 клас
Переглядів: 1729 | Завантажень: 359 | Рейтинг: 0.0/0