Опис вказівки повторення за допомогою
[ · Скачати дистанційно () ]13.02.2013, 10:33

Опис вказівки повторення за допомогою.

Урок 5

Тема уроку: Опис вказівки повторення за допомогою блок-схем і мовою програмування.

Мета уроку: Сформувати в учнів основні поняття циклічних алгоритмів, розглянути типи циклічних алгоритмів, навчитися описувати цикли мовою програмування, продовжувати розвивати в учнів логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: комп’ютерний клас, відповідне програмне забезпечення (середовище Pascal).

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів:

Що таке алгоритм.

Які є способи опису алгоритмів?

Які алгоритми ви вже знаєте? (лінійний, розгалуження)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Одні й ті ж дії, які повторюються кілька разів утворюють цикл. Цикли реалізують за допомогою алгоритмічних конструкцій трьох видів: цикл «для», цикл «доки» і цикл «повторити». За їхньою допомогою можна записати короткі алгоритми, які забезпечують виконання значних обсягів обчислень.

IV. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.

1​ Цикл «для».

For <параметр і> a to b do <команда>

Дія команди for.

Цикл для називають ще циклом з параметром. Тут a та b – цілі числа або вирази, а параметром тут є змінна і. На місці <команди> може бути одна проста або складена команда. Ця команда виконується для значення параметра і=а, потім для і=а+1 і так, доки i<=b.

Розглянемо часткові випадки. Якщо а=b, то цикл виконується один раз. Якщо a>b, то цикл не виконується жодного разу.

Потрібно пам’ятати правило: крок зміни параметра циклу у мові Паскаль може бути тільки 1. Збільшення на 1 значення параметра відбувається автоматично.

2​ Цикл «доки».

Цикл «доки» використовують, зокрема, якщо значення зміни параметра циклу є інше ніж 1. Для цього циклу потрібно знати умову продовження виконання обчислень у циклі. Тому його ще називають циклом з передумовою. Реалізують цикл командою while, яка має такий вигляд:

While <логічний вираз> do <команда>

Дія команди. Обчислюється логічний вираз. Якщо значення логічного виразу істинне, то виконується зазначена команда (часто це складена команда). Знову перевіряється логічний вираз і т. д. Якщо логічний вираз хибний, зазначена команда не виконується, цикл завершується.

3​ Цикл «повторити».

У мові Паскаль є ще одна команда циклу – «повторювати …до». Команда називається repeat-until і має такий вигляд

Repeat

<команди>

Until <логічний вираз>

Дія команди. На відміну від команди while, тут спочатку виконуються зазначені команди, а пізніше перевіряється логічний вираз. Якщо логічний вираз істинний, то виконання циклу завершується, якщо ні, то команди виконуються ще раз і т. д..

Такий цикл ще називають «циклом з передумовою». Логічний вираз тут описує умову виходу з циклу.

VI. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання.

Опрацювати теоретичний матеріал уроку

Категорія: ПАСКАЛЬ лекції | Додав: Sergiy9325 | Теги: пасккаль, контрольна, Розгалуження.doc, Опис вказівки повторення за допомог, тематична, Розв'язування задач (цикл «доки»).d
Переглядів: 910 | Завантажень: 270 | Рейтинг: 0.0/0