А Дімаров Блакитна дитина
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 10:19
А. Дімаров «Блакитна дитина». Автобіографічна повість («На коні й під конем»)

Мета: ознайомити школярів з життям і творчістю А. Дімарова, стисло охарактеризувати автобіографічну повість-тетралогію «Блакитна дитина»; розпочати роботу над аналізом частини тетралогії «На коні й під конем»; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, виразність під час читання художніх творів, уміння коментувати, робити висновки; формувати кругозір, світогляд; виховувати почуття пошани до творчості А. Дімарова, пунктуальність, риси доброти, чуйності, щирості.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: портрет А. Дімарова, виставка його художніх творів, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Учні зачитують міні-твір на тему «Моя улюблена поезія А. Малишка» з подальшим його обговоренням і коментарем.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями

Який твір називається автобіографічним? Наведіть приклади.

Чим повчальні твори художньої літератури? Чи бувають у їх змісті негативні речі? Як ви на них реагуєте?

Які риси характеру ви поважаєте в людині? Що необхідно для їх виховання? Чи однаково ви поводите себе під час перебування у колі сім’ї, у школі, серед друзів? Чим це зумовлено?

Дайте визначення гумору. З якою метою він використовується у творах художньої літератури? Наведіть приклади гумористичних творів.

Чим відрізняється гумор від сатири?

Що характерно для комічного?

Категорія: 7 клас (українська література) | Додав: Sergiy9325 | Теги: А Малишко, Укрвїнська література, А Дімаров Блакитна дитина, 7 клас
Переглядів: 4835 | Завантажень: 1156 | Рейтинг: 0.0/0