Урок 53 П. Кулиш - кредо митця_його романтична лiрика
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 11:49
УРОК № 53 П. КУЛІШ. КРЕДО МИТЦЯ, ЙОГО РОМАНТИЧНА ЛІРИКА («ТРОЄ СХОТІНОК», «ЗАВОРОЖЕНА КРИНИЦЯ»)

Мета: виявити особливості кредо митця, романтичну спрямованість його програмових ліричних творів; опрацювати їх ідейно-художній зміст та тематичну спрямованість; розвивати культуру зв’язного мовлення, творчу фантазію, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, формувати естетичні смаки; виховувати почуття поваги до особистості людини, її прагнень, бажань; любові до краси природи рідного краю.

Тип уроку: засвоєння знань і формування вмінь.

Обладнання: портрет П. Куліша, тексти програмових творів, ілюстрації до їх змісту, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент.

Емоційна готовність учнів до уроку ІІ. Перевірка домашнього завдання Хвилини творчості

Прослуховування уривків з учнівських міні-доповідей: «П. Куліш — неординарна особистість». Висновки прослуханого оформлюються за допомогою прийому «Доміно».

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Літературний диктант «Сторінками життя і творчості»

Продовжте речення.

- П. О. Куліш народився … (8 серпня 1819 року в містечку Вороніж Глухівського повіту на Чернігівщині (тепер Шосткінського району на Сумщині).

- Ще з дитинства майбутній письменник захоплювався… (народною творчістю, переказами, піснями про козацьку минувшину).

-Навчальний заклад, у якому П. Куліш розпочав здобуття освіти… (повітове училище)

- Перша літературна спроба — … (оповідання «Циган», що являє собою обробку почутої від матері казки).

-Професійна діяльність майстра слова… (вчителювання) _ «Можна сказати, що це зійшовся низовий курінник, січовик із городовим козаком-кармазинником»,— так зазначав П. Куліш про себе і … (Т. Шевченка)

-Псевдонім дружини Пантелеймона Олександровича, яка теж була письменницею… (Ганна Барвінок)

-Письменник, про якого П. Куліш написав двотомну працю «Записки о жизни…» (Николая
Категорія: 9 клас ( українська література) | Додав: Sergiy9325 | Теги: Урок 53, П. Кулиш - кредо митця_його романти, українська література, 9 клас