Урок 54 П. Куліш - Чорна рада
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 11:51
УРОК № 54 П. КУЛІШ «ЧОРНА РАДА» — ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ РОМАН

Мета: дати загальну характеристику першому україномовному історичному роману П. Куліша: з’ясувати ідейно-тематичну спрямованість, жанр, композицію та сюжет, історичні передумови створення хроніки; опрацювати зміст твору з І–VІ розділами; розвивати увагу, допитливість, логічне мислення; вміння аналізувати фактичний матеріал з роману, грамотно і виважено висловлювати власну думку, робити ґрунтовні висновки; виховувати повагу до творчої спадщини П. Куліша, до історичного минулого та кращих здобутків української літератури.

Тип уроку: засвоєння нових знань і формування вмінь.

Обладнання: портрет П. Куліша, В. Скотта, текст твору та ілюстрації до його змісту, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент. Емоційна готовність учнів до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Заслуховування учнівських міні-творів «Мої схотінки». Загальний коментар за змістом творчих робіт.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Літературна вікторина «Чи все я знаю про П. Куліша?»

Спростуйте або підтвердіть запропоновану думку:

- «Могучий майстер української мови й творець українського правопису»,— так зазначив про П. Куліша Т. Шевченко. (Ні)

- Фольклор був для Пантелеймона Олександровича поштовхом до слова, книжки, самоосвіти. (Так)

-«Духовна мати» для митця — «Новгород-Сіверська гімназія». (Ні)

- Балади Є. Гребінки П. Куліш вивчив майже всі напам’ять. (Ні)
Категорія: 9 клас ( українська література) | Додав: Sergiy9325 | Теги: П. Куліш - Чорна рада, Урок 54, українська література, 9 клас
Переглядів: 1655 | Завантажень: 330 | Рейтинг: 0.0/0