Урок 65 В. Герасимюк_сповідь душі у віршах
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 12:15
Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю О. Герасим’юка, здійснити художній аналіз його програмових поезій, визначити, яким чином у них відтворені роздуми письменника про повноцінне буття людини, її духовне наповнення; розвивати пам’ять, увагу, вміння виразно вдумливо читати поетичні твори, сприймаючи їх зміст, робити виважені і ґрунтовні висновки, формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати почуття пошани до творчої спадщини В. Герасим’юка, прищеплювати естетичний смак, любов до краси поетичного слова.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання: портрет Герасим’юка, книжкова виставка його творів, фотоілюстрації «Краса моя, Гуцульщина», дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент.

Емоційна налаштованість школярів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Міні-круглий стіл «Внутрішній світ митців

поетичного слова». Обговорення питань

Які почуття проймають, охоплюють майстра слова під час написання твору?

Чи завжди можна ототожнювати образ ліричного героя і автора в художній літературі? Відповідь умотивуйте, наводячи переконливі аргументи.

Визначте найважливіші, на ваш погляд, проблеми філософської спрямованості у творах писмьенинків. Наведіть приклади.

Яким чином історична епоха знаходить своє відображення в художній літературі?

На що слід звертати увагу під час ідейно-художнього аналізу поезій?

Про яку людину говорять, що вона духовно багата?

Що вам відомо про алегорію як художній прийом в літературі? З якою метою художника слова використовують його у власних творах?

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

IV. Основний зміст уроку

В. Герасим’юк — аристократ української поезії

І. Дзюба