Урок 66 Література рідного краю
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 12:18
ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ. ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ Х. Д. АЛЧЕВСЬКОЇ

Мета: продовжити знайомити школярів з митцями слова рідного краю, зокрема з життям і творчим доробком видатної харківської письменниці Х. Д. Алчевської; розвивати культуру зв’язного мовлення, читацький кругозір, навички аналізу, ліричного твору, робити узагальнення, висновки, необхідний коментар, формувати естетичний смак у школярів; виховувати любов до рідного міста, повагу до людей, які багато доброго для нього зробили; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: сімейний портрет родини Алчевських, портрет Х. А. Алчевської, фото, ілюстрації до життя і творчості письменниці, бібліотечка її творів, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями

Хто є тими особистостями, видатними постатями, якими пишаємося ми, мешканці Харківщини? Чому кожний із нас любить те місто, де народився, живе?

Назвіть відомих письменників рідного міста. Чим вони вам запам’яталися?

Для чого ми повинні знати митців рідного краю? Про що вони пишуть?

Як стати митцем рідного слова улюбленого міста?

Які проблеми порушують письменники Харківщини у своїх творах?

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності школярів

ІV. Основний зміст уроку

Я — атом у великому всесвітньому порядкові речей

Х. Алчевська

1. Вступне слово вчителя

З-поміж безлічі видатних митців Харківщини є постать, яка заслуговує на велику повагу і шанобливе ставлення — це Христина Олексіївна Алчевська. Як письменниця і яскрава особистість вона порушує у своїй творчості вічні загальнолюдські проблеми, і робить це досить цікаво й своєрідно. Ці поезії створені нею для харків’ян та гостей Першої столиці, стануть ключем до розуміння її душі, прагнень, мети власного життя. Тож сьогодні ми поговоримо про нашу землячку — Х. А. Алчевську, яка зробила значний внесок у розвиток історії та культури Харківщини.

2. Інформація про життя і творчість Х. Алчевської
Категорія: 9 клас ( українська література) | Додав: Sergiy9325 | Теги: Література рідного краю, Урок 66, 9 клас, Українська літератур, Ілюстрації
Переглядів: 1286 | Завантажень: 308 | Рейтинг: 0.0/0