Урок 67 І. Липа_У невідому путь
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 12:19
І. ЛИПА. ЖИТТЄВА БІОГРАФІЯ «У НЕВІДОМУ ПУТЬ»

Мета: поглибити знання школярів про життя і творчість І. Липи, дізнатися про «практичний ідеалізм» письменника-борця; опрацювати ідейно-художній зміст програмового твору письменника «У невідому путь»; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, логічне і абстрактне мислення; вміння самостійно коментувати зміст притчі, відстоювати і доводити власну думку; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати почуття поваги до творчості І. Липи, любов до власного життя — основної цінності людини; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.

Тип уроку: засвоєння знань і формування вмінь.

Обладнання: портрет І. Липи, фотоілюстрації до життєвого шляху митця; виставка книжок письменника, текст програмового твору, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями

Що, на ваш погляд, спонукало І. Липу-лікаря стати письменником?

Чому він багато своїх творів присвятив не тільки дорослим, а й дітям?

Якою була життєва мета І. Липи? Чому він тривалий час не визнавався як літературний митець?

Що мав на увазі син письменника, зазначаючи про батька: «Іван Липа — світильник неугасимий»?

Як доля Івана Львовича пов’язана з Харківщиною?

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

IV. Основний зміст уроку

Наша славна Україна

Наше щастя і наш рай!