Урок 70 Підсумковий урок
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 12:23
УРОК-ПІДСУМОК. БЕСІДА ПРО ТВОРИ, ЩО ВИВЧАЛИСЯ УПРОДОВЖ РОКУ

Й НАЙБІЛЬШЕ ЗАПАМ’ЯТАЛИСЯ

Мета: систематизувати та узагальнити вивчений учнями впродовж навчального року учбовий матеріал, який стосувався знань про життєвий і творчий шлях письменника, зміст їх творів, понять з теорії літератури; розвивати культуру зв’язного мовлення, читацькі навички, збагачувати словник школярів; формувати естетичні смаки, кругозір, світогляд; виховувати почуття любові до книг, рідної мови, культури українців, їх звичаїв, обрядів, пошану до митців слова, відповідальність за доручену справу.

Тип уроку: закріплення набутих знань, вмінь та навичок, урок-гра «КВК».

Обладнання: виставка художніх творів та портретів тих письменників, творчість яких вивчалася впродовж навчального року, учнівські малюнки, музичне оформ-лення.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент.

Емоційна готовність учнів до уроку

ІІ. Підготовка до гри

Клас поділяється на дві команди, кожна з яких обирає капітана і придумує назву. Визначається журі, його склад. З’ясування порядку участі у змаганнях (проводиться жереб-

кування).

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

IV. Основний зміст уроку-гри

1. Розминка (беруть участь усі гравці команд)

1. Хто є автором твору Конотопська відьма»?

а) І. Вишенський; б) І. Котляревський; в) В. Герасим’юк;

г) Г. Квітка-Основ’яненко.

2. Художній твір, в якому зображений сильний тип української людини:

а) Т. Шевченко «Катерина»;

б) І. Котляревський «Наталка Полтавка»;

в) І. Багряний «Тигролови»;

г) Г. Сковорода «Бджола і Шершень».

3. Лірика Т. Шевченка, яка не належить до періоду арешту, заслання і після повернення із заслання митця:

а) «Садок вишневий коло хати»;

б) «Стоїть в селі Суботові»;

в) «Доля»; г) «Росли у купочці, зросли…».

4. Романтичний тип втілення теми жіночої долі, яскраво зображений Т. Шевченком у творі:

а) «Марія»; б) «Катерина»; в) «На панщині пшеницю жала»; г) «Наймичка».

5. Батьком української прози, одним із перших у Європі «творців людової повісті» І. Франко назвав:

а) Т. Шевченка; б) І. Котляревського; в) І. Вишенського; г) Г. Квітку-Основ’яненка.

6. Укажіть твір полемічної літератури:

а) І. Вишенський «Посланіє до єпископів»;
Категорія: 9 клас ( українська література) | Додав: Sergiy9325 | Теги: 9 клас, Урок 70, Українська літератур, Ілюстрації, Підсумковий урок
Переглядів: 1427 | Завантажень: 322 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]