ДІЄСЛОВО: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ
[ · Скачати дистанційно () ]07.03.2013, 13:18
ДІЄСЛОВО: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ

Мета: повторити й поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення морфологічних ознак дієслова; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити дієслова в текстах, визначати їх роль у реченнях; розвивати творчі вміння використовувати дієслова у власних висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу привернути увагу дітей до культурних скарбів України.

Внутрішньопредметні зв’язки:

Культура мовлення і стилістика: використання в мовленні дієслів-синонімів.

Текст (риторичний аспект): удосконалення вмінь відновлювати деформоване висловлювання, уставляючи потрібні за змістом форми дієслова.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції).

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Настановчо-мотиваційний етап

Психологічна настанова щодо вивчення теми «Дієслово». Ознайомлення учнів зі структурою теми.

III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Оголошення епіграфа уроку

Треба берегти як зіницю ока безцінну культурну спадщину нашого народу…

О. Гончар

IV. Актуалізація опорних знань семикласників

Колективна робота з текстом

Прочитати текст. Визначити тему й основну думку, посилаючись на текст.

ПОЧАЇВСЬКИЙ МОНАСТИР

Серед видатних благодатних місць Святої Православної Церкви широко відома Почаївська Свято-Успенська Лавра — духовна святиня православного люду. У глибині віків заховалася дата її заснування на цій Святій горі. 1240 рік. Хан Батий у Києві. Монголо-татарське іго оскверняє охрещену князем Володимиром землю, руйнує все святе. Києво-Печерські іноки ідуть на Волинь, шукаючи порятунку, і знаходять його на скелястій, покритій густим лісом горі, де і засновують монастир. Сюди приносять вони суворий аскетичний дух преподобних Антонія і Феодосія Печерських, а місце свого усамітнення називають на пам’ять про річку Почайну, на березі якої колись стояв їхній монастир. Тоді ж, як оповідає древній переказ, іноки-пустельники удостоїлися благословення Матері Божої. Вона явилася їм на скелі подібно неопалимій купині з короною на голові і скіпетром у руці, залишивши на камені слід своєї правої стопи, який з того часу наповнений цілющою водою (З журналу).
Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: дидактичні матеріали, ДІЄСЛОВО: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, Ілюстрації, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, презентація, конспект
Переглядів: 2629 | Завантажень: 498 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]