ФОРМИ ДІЄСЛОВА
[ · Скачати дистанційно () ]07.03.2013, 13:20
ФОРМИ ДІЄСЛОВА

Мета: сформувати поняття в учнів про форми дієслова; удосконалювати загальнопізнавальні вміння визначати дієслівні форми, аналізувати висловлювання щодо ролі в них дієслівних форм; розвивати творчі вміння доцільно використовувати форми дієслова в текстах; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати бережливе ставлення до культурних надбань українців.

Внутрішньопредметні зв’язки:

Текст (риторичний аспект): удосконалення вмінь відновлювати деформоване висловлювання, уставляючи потрібні за змістом форми дієслова.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції).

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку

III. Актуалізація опорних знань школярів

Колективна робота з текстом

Прочитати текст. Визначити тему й основну думку, стиль висловлювання. Дібрати заголовок.

XVI століття — доба українського відродження, доба великого піднесення розумового життя країни. Це було відбито передусім у релігійних поглядах і поняттях. Духовний злет був могутньою закономірною реакцією на політичні явища часу, що ставили під загрозу самостійне духовне існування української та білоруської народностей. Глибокий розлад православної церкви в Польсько-Литовській державі, занепад давньої церковної освіти, посилення польського колонізаційного тиску — усе це спричинило пробудження патріотичної свідомості, прагнення піднести у країні освіту, що могла б стати надійним захистом від чужоземного впливу, окатоличення.

Великого значення було надано священним книгам, які стали звіряти з європейськими оригіналами, прагнучи мати точний переклад їх рідною, зрозумілою народові мовою. Відтак з’явилося чимало польських і руських перекладів Нового й Старого Заповітів (З журналу).

Виписати дієслова із залежними від них словами. Указати на форми, до яких вони належать. Визначити їх синтаксичну роль.

Пояснити правопис виділених дієслів.
Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: конспект, ФОРМИ ДІЄСЛОВА, дидактичні матеріали, Ілюстрації, презентація
Переглядів: 1271 | Завантажень: 335 | Рейтинг: 1.0/1