НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ МОНОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ
[ · Скачати дистанційно () ]07.03.2013, 13:15
ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА №1 (ДИКТАНТ).

НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ МОНОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ

Мета: оцінити рівень орфографічної й пунктуаційної грамотності семикласників: правильно писати слова на вивчені орфограми; ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації; перевірити якість оформлення роботи (охайність, каліграфія, дотримання червоного рядка, відсутність виправлень); удосконалити вміння семикласників сприймати на слух незнайоме за змістом висловлювання і з одного прослуховування розуміти зміст художнього тексту монологічного характеру, тему й основну думку.

Форма проведення тематичної контрольної роботи: написання контрольного текстового диктанту.

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Ознайомлення семикласників з темою й завданнями уроку

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ознайомлення з критеріями оцінювання контрольного диктанту й проведення інструктажу щодо його написання.

IV. Написання контрольного диктанту

Перше читання тексту контрольного диктанту вчителем

Учні під час першого слухання тексту диктанту сприймають його зміст, звертають увагу на наявність вивчених пунктограм, визначають слова, значення яких не зрозуміли у процесі сприймання.

Повторне читання тексту диктанту вчителем окремими частинами і його написання учнями

На нашій планеті налічується понад 8600 видів птахів. Загальна кількість їх становить близько 100 мільярдів особин. В Україні відомо понад 350 видів осілих, перелітних, зимуючих та залітних птахів. Величезна й різноманітність пернатих у природі. Від найменшого на землі птаха колібрі-джмеля, який мешкає в Центральній Америці, до африканського страуса. Він досягає висоти 270 сантиметрів і важить 90 кілограмів. Серед птахів України найменшим є корольок, а найбільшим — дрохва.

Як відомо, птахи походять від стародавніх плазунів. Тіло птахів покрите пір’ям. Воно захищає його від пошкоджень, дає можливість підтримувати порівняно високу температуру, забезпечує аеродинамічні властивості в польоті. Швидка і своєрідна рухливість, яскраве забарвлення оперення й мелодійні співи — усе це робить птахів прикрасою рідної природи (За Ф. Гальченком, 110 сл.).
Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: дидактичні матеріали, Ілюстрації, презентація, конспект, НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ХУДОЖНЬОГО ТЕК
Переглядів: 1997 | Завантажень: 386 | Рейтинг: 0.0/0