Урок № 12 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬУрок № 12 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ
[ · Скачати дистанційно () ]21.03.2013, 13:13
Урок № 12

УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 4.

УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДНОГО ТЕКСТУ ХУДОЖНЬОГО СТИЛЮ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ

Мета: удосконалювати мовленнєво-мислительні вміння учнів усвідомлювати тему й основну думку тексту, тип і стиль мовлення прочитаного; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати аналіз художнього тексту розповідного характеру з елементами опису зовнішності людини, сприймати текст, розуміти його, докладно усно відтворювати, використовуючи виражальні авторські засоби.

Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку

ІІІ. Робота з текстом переказу (підготовча робота до усного докладного переказу)

Читання мовчки (слухання) тексту учнями

Прочитати уривок з твору Григорія Квітки-Основ’яненка «Сердешна Оксана».

Уже туж-туж Векла дожидала зятя. От-от у Пилипівку почнуть старости заходити до неї, бо вже її дочці Оксані буде шістнадцятий рік. А що то за дівка була! Білявенька, моторненька, швидка, прудка, на річах бойка, проти всякого звичайненька. Де вона, там з неї і регіт, і сміх, і іграшки, і вигадки. Як то в матері не було ніякого хазяйства, а все жила з копійки, то Оксані нічого й робити було. Чи вчинила хлібця, чи спекла — мерщій до подруг: там її ждуть, дожидають, як навесні ластівки; бо як защебече, як забаляндрасить, так усім весело, хоч цілий день слухав би її, а вже розсмішити — так подавай! Коли б мертвий чув, як вона баляси точить, то й той би розреготався, не то вже живий, що так і лягають від сміху. На вулиці, на вечорницях, у колядці наша Оксана перед веде; без неї не знали, що б і робити.
Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: урок, Укаїнська література, Урок 42 Т Шевченко Чигрине Чигрине, 9 клас
Переглядів: 762 | Завантажень: 216 | Рейтинг: 0.0/0