Урок № 28 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ №7. УСНИЙ ТВІР — ОПИС ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ.
[ · Скачати дистанційно () ]21.03.2013, 14:03
Урок № 28

Мета: формувати мовленнєво-комунікативні вміння усно складати твори — описи зовнішності людини в художньому стилі; удосконалювати вміння розуміти логіку викладу, визначати тему й основну думку тексту, тип і стиль мовлення; підвищувати мовленнєву культуру семикласників.

Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь.

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення семикласників з темою, метою, завданнями уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Подумати і дати відповіді на запитання:

1. Які характерні особливості має твір-опис?

2. Чим він відрізняється від розповіді?

3. Зі скількох структурно-композиційних частин складається опис зовнішності людини?

IV. Виконання практичних завдань творчого характеру

Вибіркова робота

Прочитати текст. Виписати слова для опису зовнішності, згрупувати їх за основними ознаками портретної характеристики людини: зріст, волосся, очі, обличчя, одяг.

…Де б не опинився, блукаючи цієї ночі, Баглай: чи біля саги, в якій місяць плавав розплавлений, чи на соборнім майдані, — усюди невидимо була за ним і його юна мадонна із загорілими міцними руками, з сумовитим лицем задуманим, на якому ота смага сарматська горить! Один раз тільки і вдалося Миколі побачити її зблизька — біля самого паркана поливала. Стояла зарошена, із шлангом у руці, а спідлоба погляд на Баглая — глибокий, важкуватий якийсь, недовірливий… Густа смаглявість лиця різко відтіняла голубизну очей, сумовито-сторожких, зачаєних. Недовіра і смуток глибокий — вони найбільше вразили. Уста затиснуті, а в погляді і в усій поставі було щось затяте, сміливе, угадувалася внутрішня сила натури, пристрасність, надійність душі. Волосся темно-русяве було вільно розкинуте на плечах, кільчасті кінчики його золотилися Сумовита глибінь очей була аж з прозеленню якоюсь, з отією, що її колись, мабуть, можна було тільки в очах у мавок погледіти десь на Вовчих Водах. Зовсім не надовго зустрілися тоді їхні очі, він привітався, і вона відповіла йому неголосно: «Здрастуйте». То і вся була розмова (О. Гончар).

Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: Урок № 28 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВ
Переглядів: 3767 | Завантажень: 438 | Рейтинг: 0.0/0