Урок 43 Не з дієприкметниками
[ · Скачати дистанційно () ]11.04.2013, 09:45
Урок № 43

НЕ З ДІЄПРИКМЕТНИКАМИ

Мета: поглибити знання школярів про способи творення дієприкметників, зокрема про префіксальний спосіб; сприяти зміцненню навичок правопису дієприкметників з часткою не разом і окремо та позначати відповідні орфограми, з’ясовувати їх за допомогою орфографічних правил; формувати загальнопізнавальні вміння правильно писати дієприкметники з вивченою орфограмою; розвивати творчі вміння аналізувати, порівнювати, конструювати мовні явища; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів почуття прекрасного, повагу до природних надбань рідної держави.

Внутрішньопредметні зв’язки:

Лексикологія і фразеологія: засвоєння прислів’їв, приказок, крилатих висловів, до складу яких входять дієприкметники з не.

Культура мовлення і стилістика: використання в мовленні дієприкметників.

Текст (риторичний аспект): створення текстів з уживанням дієприкметників.

Міжпредметні зв’язки: роль дієприкметників у розкритті задуму висловлювання (література).

Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення епіграфа уроку і робота з ним

Синь гаїв, поля, світання, пісня солов’їна,

Ніжний шепіт і зітхання — моя Україна…

В. Сосюра

ІІІ. Генералізація знань семикласників з теми (відтворення теоретичних відомостей, застосування яких буде потрібним на уроці)

Творче спостереження з елементами аналізу

Прочитати текст. Визначити тему й основну думку. Яку нову інформацію ви отримали, прочитавши цей текст? Дати відповідь на запитання, що в заголовку.

ЯКИЙ ЗАПОВІДНИК Є НАЙДАВНІШИМ?

Найдавнішим заповідником України вважається Асканія-Нова. Історію його розпочато з 1828 року як великого вівчарського господарства. А з 1874 року завдяки німецькому колоністу Ф. Фальц-Фейну воно стає основою майбутнього заповідника. Всесвітньої слави Асканія-Нова набула завдяки синові Фальц-Фейна Едварду Фрідріху. Саме ним у 1898 році оголошено близько 500 га цілини «заповідними на вічні часи». А з 1921 року Асканія-Нова стає державним заповідником. З 1984 року його включено до міжнародної мережі біосферних заповідників. Площа заповідника — близько 11 тисяч гектарів.

Чудовий і дивний херсонський степ навесні. На позеленілому килимі мерехтять і переливаються сріблясті хвилі ковили, серед яких темніють острівці типчака. Наче коштовне каміння, спалахують у цьому різнотрав’ї іриси, червоні й жовті тюльпани та безліч інших квітів. Уже давно розорано таврійські степи. І тільки тут, в Асканії-Новій, збережено ділянку заповідного цілинного степу з його рослинним і тваринним світом. Понад 800 видів тварин та 482 види рослин налічено в Асканії-Новій (З книги «Що? Як? Чому?»).

З’ясувати лексичне значення виділеного слова.
Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: урок, Не з дієприкметниками, клас, мова, Українська, БЕЗКОШТОВНО, 43
Переглядів: 1347 | Завантажень: 318 | Рейтинг: 0.0/0