День рідної мови

21 лютого  у  школі  відзначали  День  рідної  мови

Історія  цього свята  розпочалася  ще  у  1952  році  в Бангладеш . Влада  жорстоко  придушила демонстрацію  протесту  проти  урядової  заборони на використання  в  країні  бенгальської  мови .

У жовті  1999 р. за ініціативою  ЮНЄСКО було запроваджено  Міжнародний  день  рідної мови. В  Україні  його  відзначають  із  2000 р.

Учні  наголосили , що  кожен  моє  бути  патріотом  своєї  країни, боротися  за  чистоту  рідної  мови.

Моємо   гордитися,  що   хоч як  не  глумилися  над   нею,  принижували  і  забороняли,  нехтували  і  не   хотіли  слухати;  чути  її,  сьогодні  вона  відроджуються.

Можливості  укр.  мови  - безмежні!  На  святі  звучали  вірші,  кожне слово  у  яких  починалося  з  однієї  літери,  або  ж  складені  були  лише  з

самих дієслів …

Прозвучало багато порівнянь та приказок, які можуть дати характеристику будь кому, підкресливши при цьому найхарактернішим риси.

Увагу дітей було зосереджено на  тому, що збудувати вільну незалежну державу зможуть лише люди, об’єднані однією метою і материнською мовою. Якщо ж будемо роз’єднані і багато мовні то можемо опинитися перед руїнами.

Знання мови народу, серед якого  ти живеш, - ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови - священний обов’язок кожного.

Переглядів: 694 | Додав: Sergiy9325 | Рейтинг: 0.0/0