Календарне - тематичне планування уроків української літератури 10 класі
[ · Скачати дистанційно () ]29.11.2013, 10:44
вступ
Н. і. Счастливцева
Урок № 1
ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА ЯК ОДИН ІЗ ВИДІВ МИСТЕЦТВА.
ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС.
ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО ЯК НАУКА ПРО ЛІТЕРАТУРУ.
ПОЧАТКИ ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ.
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА У СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ
Мета: розкрити поняття «художня література», «літературний
процес», «літературознавство»; познайомити
учнів із найвідомішими українськими літературознавцями;
пояснити, з чого починається літературна
творчість народів; прокоментувати зв’язок літератури
як мистецтва слова з тенденціями свого часу; домогтися
засвоєнню основних фактів розвитку літератури
від найдавніших часів до середини ХІХ ст.; розвивати
читацькі навички десятикласників; виховувати почуття
до художньої літератури як мистецтва слова.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: мультимедійна дошка, відеозапис (художній фільм
«Григорій Сковорода», реж. І. Кавелерідзе, 1958),
портрети літературознавців.
Що є мистецтво?
Це могутній голос народу,
що лунає з уст вибраних умільців.
П. Загребельний
ХІД УРОКУ
І. Мотивація навчальної діяльності учнів
I. Складання словничка уроку
Художня література, предмет зображення, художній образ,
мистецтво, літературний процес, літературознавство, фольклор,
провідні тенденції, національне і вселюдське й т. ін.
II. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Вступне слово вчителя
«Художня література як вид мистецтва» (див. додаток).
10 Усі уроки української літератури в 10 класі
2. Розкрийте зміст кодексу кваліфікованого
читача (систему) література — письменник — читач
3. Лекція учителя за планом
Літературний процес (див. додаток, текст 1)
Літературний процес — розвиток художньої літератури, закономірності
якого вивчаються історією літератури та літературної
критики.
Елементи критики (див. додаток, текст 2)
1. Методи.
2. Напрями.
3. Типи творчості.
4. Жанри.
Головні риси художньої літератури
(див. додаток, текст 3)
• Мистецтво писемного слова.
• Мета — відображення реальної дійсності.
• Основний спосіб відображення дійсності — художній образ.
• Відображення завжди особистісне.
• Відображення поєднується з авторським переосмисленням.
• Читач, відштовхуючись від письменницького образу, створює
свій.
• Художня література — не буквальне, а умовне відображення
картини світу.
Індивідуальний стиль (ідіостиль) письменника (див. додаток
до уроку)
Складові літературознавства (див. додаток до уроку)
4. Навчальний практикум
Опрацьовуємо прочитане, побачене, прослухане
• Розшифруйте поняття «література». Коли його було введено
в ужиток? Що воно означає нині?
• Доберіть синонім до слова мистецтво.
• Назвіть те спільне, що об’ єднує всі види мистецтва.
• Як ви розумієте визначення літератури як «слова про світ»?
Вступ 11
• Що таке художній образ? Дайте йому визначення і охарактеризуйте.
• Що означає вислів: «література не відображає світ буквально»?
• Чи має читач право на своє бачення того, що зобразив автор?
• Що означає індивідуальний стиль письменника?
Порівнюємо
• У чому, на вашу думку, полягає відмінність світу мистецтва
й науки?
• Що зумовлює відмінність образів, створених художником
і поетом?
Робимо висновки
• Чому художню літературу відносять до мистецтва?
• Назвіть чинники, що впливають на літературний процес.
• Яке призначення мистецтва
Категорія: 10 клас | Додав: WD | Теги: Календарне, планування, уроків, тематичне, конспети уроків, 10 клас, української літератури
Переглядів: 1529 | Завантажень: 277 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]