Урок 62 І. Багряний_Тигролови
[ · Скачати дистанційно () ]20.02.2013, 12:06
І. БАГРЯНИЙ «ТИГРОЛОВИ». ГУМАНІСТИЧНА ІДЕЯ ПЕРЕМОГИ ДОБРА НАД ЗЛОМ

Мета: опрацьовуючи ідейний зміст твору «Тигролови», звернути увагу на розкриття гуманістичної ідеї перемоги добра над злом, охарактеризувати родину Сірків, виявити її значення у життєвій долі головного героя твору; розвивати увагу, пам’ять, креативне мислення, культуру зв’язного мовлення; вміння грамотно викладати власні думки, доводити, аргументувати, робити висновки; виховувати почуття пошани до творчості І. Багряного, зневажливе ставлення до тих, хто прагнув знищити українців як націю, позбавити її прав і волі.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет І. Багряного, бібліотечка-виставка його художніх творів, географічна карта (з місцевістю тайги), дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Літературна вікторина

«Шляхами життя і творчості І. Багряного»

Справжнє прізвище І. Багряного. (Лозов’ягін)

Письменник, творами якого захоплювався Іван Павлович, у результаті чого обрав собі псевдонім. (М. Хвильовий)

Назва збірки письменника, яку він присвятив своєму батькові. («В поті чола»)

Організація письменників, до якої в Охтирці вступив письменник. («Плуг») Зазначте заклади освіти, де навчався І. Багряний. (Вища початкова школа; реміснича профтехшкола, звідки перевівся до Краснопільської художньо-керамічної; Київський художній інститут)

У чому звинувачували органи НКВД І. Багряного? (Оскільки він хотів працювати для української культури, критикував національну політику СРСР)

Лідером якої партії був Іван Павлович? (УРДП — Української Революційно-Демократичної Партії)

Перебуваючи у м. Новий Ульм, І. Багряний заснував газету… («Українські вісті»)

Основною силою визвольного руху в Україні письменник вважав… (Робітників, селян, трудову інтелігенцію)

Повість, перша частина якої є задумом митця трилогії про долю української молоді в сталінській системі. («Маруся Богуславка»)

Початкова назва роману «Тигролови». («Звіролови»)

Всесвітньо відомий публіцистичний твір І. Багряного. («Чому я не хочу вертатися до СРСР»)

Примітка. За кожну правильну відповідь установлюється 1 бал.

2. Евристична міні-бесіда
Категорія: 9 клас ( українська література) | Додав: Sergiy9325 | Теги: Урок 62, Ілюстрації, І. Багряний_Тигролови, 9 клас, Українська літератур
Переглядів: 1398 | Завантажень: 320 | Рейтинг: 3.0/2