УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ
[ · Скачати дистанційно () ]07.03.2013, 13:05
УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2.

УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ

Мета: удосконалити мовленнєво-мислительні вміння учнів усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз наукового тексту, сприймати усний текст, розуміти його, стисло відтворювати зміст прочитаного.

Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Ознайомлення учнів з темою, метою й завданнями уроку

III. Колективна робота з текстами

Дослідження-зіставлення

Прочитати тексти. З’ясувати їх стильову належність. Визначити тему й основну думку. Довести правильність свого твердження, аргументуючи прикладами з поданих текстів.

Текст 1

БІЛІ ГУСИ

Білі гуси летять над лугами,

В синім небі біліють снігами,

В синім небі хмарками зникають,

Довго-довго їх очі шукають.

Білі гуси на озеро впали,

Тихі води кругом розгойдали,

Розцвіли, як купави великі,

Довго-довго лунають їх крики.

Навмивалися, накупалися,

Нагулялися.

Закричали, знялись і полинули,

Тільки пір’я на спогад покинули.

Олександр Олесь

Текст 2

Гуси — промислові птахи. В Україні гніздиться, а тому має і найбільше значення гуска сіра. Цей великий птах розміром із середню свійську гуску має гарне попелясто-сіре забарвлення. Гніздиться лише в гирлі Дунаю, в пониззі Дністра, Дніпра і на деяких великих озерах та болотах Полісся і лісостепу.

Гуси добре ходять по суші, плавають на воді, пірнають. Поранений гусак хоробро захищається від переслідувачів, наносячи крилами сильні удари. При перельотах гуси летять із швидкістю до 70–90 км/год. У польоті вони витягують шиї і підгинають ноги. Літають гуси низько, але можуть підніматися і дуже високо (Ф. Кальченко).

Стисло переказати тест наукового стилю. На що слід звертати увагу при стислому переказі тексту наукового стилю?
Категорія: 7 клас ( українська мова) | Додав: Sergiy9325 | Теги: конспект, УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВ, дидактичні матеріали, Ілюстрації, презентація
Переглядів: 4254 | Завантажень: 434 | Рейтинг: 0.0/0